ŞARKILI REKLAM

Gratis - Şarkılı Reklam


Kremini - Şarkılı Reklam


Türkkom - Şarkılı Reklam


Time Güzel Sanatlar - Şarkılı Reklam


Netten Satılık- Şarkılı Reklam


Mobesko - Şarkılı Reklam


Laviva Çikolaya - Şarkılı Reklam


F. Fidanoğlu İnş. - Şarkılı Reklam


Nenem ve Ben - Şarkılı Reklam


Kırmızı Balık - Şarkılı Reklam


Pekmez & Tahin - Şarkılı Reklam


Progen - Şarkılı Reklam


Pınar Vız vız vız - Şarkılı Reklam


Radyo Medya - Şarkılı Reklam


Radyo Net - Şarkılı Reklam


Edding - Şarkılı Reklam


Radyo Tiyatrosu - Şarkılı Reklam


Afrikalı Ali - Şarkılı Reklam


Matine Suare - Şarkılı Reklam


SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ ?

Örneğin ; İhtiyaç duyduğunuz Şarkılı Reklam ile ilgili detaylı bilgi almak ister misiniz?

Şarkılı Reklam Hakkında

Reklam sektörü onlarca yıldır tüm dünya üzerinde var olmuş, gelişmeye açık ve varlığını gün geçtikçe daha da güçlendiren bir sektördür. Reklam dünyasının hızla gelişmesinin temel nedeni, artık rekabet ortamının çok daha keskin bir hal almış olması ve iş dünyasının reklam ile besleniyor olmasıdır. Her işletme reklam sayesinde varlığını genişletme imkanı bulur. Büyük firmaların bugün büyük firmalar olmasının temeli altında kaliteli reklamlar vermesi yatmaktadır. Çünkü hizmet veya ürün satanlar ne kadar büyük kitleye ulaşırlarsa, o kadar müşteri kazanabilirler. Ya da müşteri potansiyellerini arttırma olanağı bulurlar diyebiliriz. Reklamın kalitesiyle varlığını ortaya koyan firmalar, ürünlerinde ya da hizmetlerinde de kaliteyi yakaladıklarında, yaptıkları iş günden güne büyür ve müşteri memnuniyetiyle devamlılık sağlayarak piyasada sağlam adımlarla yürüme fırsatı yakalarlar. Günümüzde gerek Türkiye’de gerekse Dünyada reklam sektöründeki mevcut gelişme, tüm firmaları da doğrudan etkilemektedir.

Reklamlar özellikle görsel ve işitsel öğeleri bir arada taşıdıklarında kalite ve başarı oranları da artar. Bu sebepledir ki en çok reklam verilen medya unsuru televizyonlardır. Görsel ve işitsel öğelerin bir arada bulunmasına olanak sağlayan bu medya organı, milyarlarca insana aynı anda ulaşma fırsatı tanımaktadır. Aynı zamanda reklamlarda sürekliliğin sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Şarkılı reklamlar başta olmak üzere, müziksiz reklamlar, kamu spotu reklamları gibi jinglelar, insanları bilgilendirmek, bilinçlendirmek adına oldukça faydalı bulunmaktadırlar. Reklamlarda şarkıların bulunmasının temel sebebi de, müziğin evrensel bir unsur olması ve her insana aynı duyguyu verebilmesi olanağı sağlamasıdır. Heyecan melodisini içinde barındıran bir müzik, tüm insanlık üzerinde aynı etkiyi uyandırabilir. Ya da hüzünlü notalar tüm insanları aynı hüzün duygusunda toplayabilir. Şarkılı reklamların hazırlanması aşamaları da profesyonel insanlar tarafından yapılmalıdır. Çünkü bir nevi insanların bilinçaltına hükmetme amacı güdüldüğü için pek çok farklı branştan insan bu iş üzerinde çalışmaktadır. (Bu sayede pek çok insana istihdam da sağlanmaktadır.) Şarkılı reklamlarda şarkının ötesinde metin- şarkı uyumu, görsel- metin uyumu, seslendirme- metin- görsel uyumu ve şarkı- görsel uyumu çok önemlidir. İnsanlar üzerinde kalıcı etki bırakan reklamlarda genelde tüm bunlar uyum içerisindedir ve hedef tam anlamıyla yakalanmış demektir. Metin hazırlığında öncelikle dikkat edilmesi gereken unsur, içerikle yazının birbirine uyumlu olmasıdır. Metin içeriği reklamda tanıtılacak ürünle ya da hizmetle alakalı olmakla birlikte, kısa tutulacağı için en önemli bilgiler reklamın içerisinde kısaca açıklanmalıdır. Bu açıklama sıradan düz bir metin yazısından ziyade melodik bir akış içinde olmalıdır. Kafiye önem taşımaktadır. Müzikte ise ürün veya hizmete uygun notaların birleşimi ideal olacaktır. Duygusal bir tema seçilmişse duygusal tonlara ağırlık verilmelidir. Mutlu bir reklam teması, senaryosu seçilmişse, müzikte de mutluluk verici notalara yer verilmelidir. Seslendirme ve müzik akışı da aynı şekilde uyumlu olmalıdır. Şarkılı reklamlarda genelde kafiyeli metinler belli bir melodiye uydurularak yapılmaktadır. Bu melodi insanların aklında daha fazla yer ettiği için de şarkılı reklamlar sıklıkla tercih edilen reklam türleri arasında yer almaktadır. İnsanlar sevmedikleri şarkıları bile birkaç yerde rastgele dinlediklerinde, farkında olmadan ezberlemektedirler. Şarkılı reklamlarda da mantık aynıdır. Televizyon veya radyoda sürekli olarak tekrar edilen şarkılı Reklam, bir süre sonra farkında olmadan bilinçaltına yerleşecektir. Tüketici bu müziği anımsatacak herhangi bir anı yaşadığında ise doğrudan ürünü hatırlayacaktır.

Neden ? Seslendirme Ajansı

Herkesin bir hikayesi var. Belki sayfalar dolusu, belki birkaç satır. Biz; paylaşmak istediğiniz hikayenizi en doğru sesle buluşturuyor , bir bakıma sesli düşünmenize yardımcı oluyoruz. Bu bağlamda, kimi zaman, Markanızın bir mühür kadar etkili olmasını, kimi zaman, yarattığınız bir karakterin şarkılar söylemesini, kimi zaman da sizi arayanların, güçlü bir merhabayla karşılanarak, hakkınızda fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz. İşimiz sadece ses gibi görünsede, bir projenin hayata geçebilmesi için gerekli olan fikir, slogan, senaryo, kurumsal şarkı, marş gibi pek çok creative konuda da hizmet veriyoruz.