SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ ?

Örneğin ; İhtiyaç duyduğunuz Medikal Seslendirme ile ilgili detaylı bilgi almak ister misiniz?Medikal Seslendirme Hakkında

Günümüzün en hızlı büyüyen sektörlerinden birisi de şüphesiz ki reklam sektörüdür. Reklamın önemi, firmaların kar marjlarının katlanmasıyla açıklanabilir. Gerek Türkiye’de gerekse dünyada reklamın önemi yadsınamaz. Sağımıza, solumuza, önümüze, arkamıza baktığımızda, interneti açtığımızda, sokakta şöyle bir dolaşmaya çıktığımızda… Reklamlar her yerdedir. İnsanlara ulaşabilmek adına farklı reklam türleri yaratılmıştır. İnsan beyni, dikkatle baktıklarının yanında, gözü açıkken gördüğü her şeyi beynine kaydeder. İnsanlar bunların farkında olmaz. Ancak görülen ve işitilen her şey, o an için anlamlandırılsın veya anlamlandırılmasın, insan beynine girer. Bu süreç tekrarlandığında ise yavaş yavaş hatırlanan ve anlamlandırılan bilgi kategorisine eklenirler. Bu nedenle reklamlar çok önemlidir. Bilinçaltı, her şeyi daima kaydeder. Bilinç dışımız ise kayıt edilen bilgileri yavaş yavaş gerçeğe ve anlamlı yapılara dönüştürür.

Reklamda reklamı yapılacak ürünün türünün bir önemi yoktur. Önemli olan kalıcılık sağlayacak, ilgi çekici reklamların ortaya konmasıdır. Reklam, sağlık, beslenme, spor, sanat, eğitim veya farklı sektörler üzerine yapılabilir. Bu sektörlerin türüne göre reklam içeriğinin belirlenmesi gerekir. Örneğin sanat sektöründe bir reklam yaratılacağı zaman, sanatsal öğelerin yoğunluklu olarak kullanılmasına dikkat edilmelidir. Ancak tüketiciye yani halka yönelik olması da dikkat edilmesi gereken bir başka unsurdur. Halk dilinin kullanılması, halkın anlayabileceği ve ezbere kolay girebilecek türden kelimelerin kullanılması, reklamın kalitesini arttırıcı unsurlardan sadece biridir. Ancak en önemli unsur olarak tanımlayacağımız bu durum, reklamı yapılan sanat unsurunun akılda kalıcılığını etkileyecek ve tetikleyecektir. Tüketici bilinçsiz olarak dinlediği reklamı ikinci, üçüncü sefer dinleyişinde, reklam kişide farkındalık yaratacaktır. Ya da reklam içinde geçen kelimelerden birini gördüğünde- duyduğunda, beyin doğrudan reklam içeriğiyle bağlantı kuracaktır. Söz konusu sağlık olduğunda ise durum biraz daha değişmektedir. Bilindiği üzere tıp dili daha çok Latince kelimelerin yer aldığı bir dildir ve Türkçe öğelere çevrilmesi ise tam açıklayıcı olmayabilmektedir. Bu nedenle sağlık sektöründe bir ürünün reklamının yapılması durumunda, Latince kelimelerin anlamları çok iyi araştırılmalıdır. Bu sektörün reklamını yapan reklam dalı ise, genelde medikal seslendirmedir. Medikal seslendirmenin metni hazırlanırken, ürünün içeriği, özellikleri net olarak belirlenmelidir. Metin dili mümkün olduğunca sadeleştirilmeli ve içeriği açıklayıcı olmalıdır. Ancak medikal seslendirmede bu da yeterli olmayacaktır. Genelde sağlık ürünlerinde isimler yabancıdır ve ülkemizde yabancı dil bilmeyen tüketici oranı, bilenlere oranla daha fazladır. Yabancı kelimelerin telaffuzu, daha anlaşılır olmalı ve bu kelimelerin yerine söylenen Türkçe kelimeler, yabancı kelimenin anlamını karşılayacak cinsten olmalıdır. Aksi taktirde ürün yeterince tanıtılamaz ve medikal seslendirme yetersiz kalır. Reklamın kalitesinin düşük olması da firmaya zarar verecek önemli bir unsurdur. Reklam sektöründe medikal seslendirme, sağlık sektörünün her türlü ürünü için kullanılabilir. Profesyonel seslendirme sanatçıları seslendirme işini üstlenir. Bu sanatçılar genelde diksiyon dersi almış kişilerdir. Diksiyon dersleri söylemlerin açık ve anlaşılır olması için çok önemli bir ayrıntıdır. Medikal seslendirmede hazırlanan metinlerde, ekstradan tiyatral seslendirme de yapılabilmektedir. Genel bir akış içerisinde devam eden konuşma, dinleyicilerin bir süre sonra dikkatini çekecek standartlara uygun olarak hazırlanmalıdır. Her ne kadar ilk dinlemede reklam tam olarak amacına ulaşma şansını yakalayamasa da, bir süre sonra reklamın kalıcılık yaratması, reklamın yaratıcılığının bir kanıtı olacaktır.

Medikal seslendirmeye ihtiyaç duyan sağlık firmaları, reklam ajanslarına başvurabilirler. Reklam ajanslarında tercih edilebilecek farklı reklam türleri de bulunmaktadır. Ancak işitsel ve görsel zeka her zaman daha kalıcı öğrenme sağlayacağından, medikal seslendirme, reklam ve tanıtım amacına uygun, yeterli hizmet vermektedir.


Neden ? Seslendirme Ajansı

Herkesin bir hikayesi var. Belki sayfalar dolusu, belki birkaç satır. Biz; paylaşmak istediğiniz hikayenizi en doğru sesle buluşturuyor , bir bakıma sesli düşünmenize yardımcı oluyoruz. Bu bağlamda, kimi zaman, Markanızın bir mühür kadar etkili olmasını, kimi zaman, yarattığınız bir karakterin şarkılar söylemesini, kimi zaman da sizi arayanların, güçlü bir merhabayla karşılanarak, hakkınızda fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz. İşimiz sadece ses gibi görünsede, bir projenin hayata geçebilmesi için gerekli olan fikir, slogan, senaryo, kurumsal şarkı, marş gibi pek çok creative konuda da hizmet veriyoruz.