UYARI ANONSU SESLENDİRMELERİMİZ

Emel KARAHİSARLI - Çelik Motor Filo Türkçe - İngilizce Uyarı Anonsu Seslendirme


Ebru ŞEN - Hürriyet Gazetesi Türkçe Uyarı Anonsu Seslendirme


Göksenin UÇARER - Marmara Hastanesi Türkçe-İngilizce Uyarı Anonsu Seslendirme


Nurcihan ERSOY - Hacettepe Üniversitesi Hastanesi Türkçe Uyarı Anonsu Seslendirme


Nur PALA - İstanbul Hedefsan Türkçe Uyarı Anonsu Seslendirme


Cihan CANDEMİR - Fix Medya Türkçe Uyarı Anonsu Seslendirme


Ebru KANDEMİR - Seratek Türkçe Uyarı Anonsu Seslendirme


SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ ?

Örneğin ; İhtiyaç duyduğunuz Uyarı Anonsu Seslendirme ile ilgili detaylı bilgi almak ister misiniz?

Uyarı Anonsu Seslendirme

Dilimize Fransızca’dan girmiş olan anons kelimesi sesli duyuru anlamına gelmektedir. Anons dendiğinde ilk akla gelen şey şüphesiz ki acil bir durumun söz konusu olduğudur. Uyarı Anonsları insanları yangın, deprem, su baskını, gaz kaçağı veya diğer olumsuz durumlar gibi herhangi bir tehlike anında uyarmaya yarar. Hastane, otel, fabrika, okul, kamu binaları, sinema, tiyatro, kafe ve restoran, konferans salonları, cami, olimpik yüzme havuzları, iş merkezi, alışveriş merkezi, nikah salonu, düğün salonu, sosyal tesisler, kültür merkezi gibi yüksek kapasiteli mekanlar için Uyarı Anons sistemleri zorunlu olması gereken bir konudur.Tehlike içeren herhangi bir durum karşısında bina içerisinde yer alan kişilerin Uyarı Anonsu ile güvenliklerini arttırmak mümkündür. Uyarı Anonsları yangın, deprem, su baskını, gaz kaçağı veya diğer olumsuz durumlarda hayati önem taşır.

Uyarı Anons sistemlerinde ses kalitesinin en üst düzeyde olması anonsların anlaşılır ve durumun aciliyetini yansıtır bir şekilde seslendirilmesi gerekmektedir. Uyarı Anonsları Acil Uyarı Anonsu ve Genel Uyarı Anonsu olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.Acil uyarı anonsu acil bir durumda bina tahliyesine yardımcı olmak için hazırlanıp seslendirilir. Binanın tahliyesinin düzenlenmesinin gerektiği farklı acil durumlar vardır. Bunlar yangın, sel, deprem, terörizm, toplumsal olaylar gibi sayılabilir. Böyle büyük olaylarda başa çıkılması gereken en zorlu durum kalabalığın bulunduğu alanın tahliyesinin yönetimidir.Tahliyenin gerçekleşeceği alan farklı özelliklere sahip olan kalabalıkları (yaş, cinsiyet, tahliye eğitim deneyim eksikliği veya bir fiziksel engel bakımından) içeren topluma açık bir alan olabilir. Bir işyerinde bütün personel alarm tonlarını ve sinyallerini tanıma eğitimi almış olsa bile ses yönetiminin düzgünce yapılması ve anlaşılır olması önemlidir. Bu gibi durumlarda şu şekilde bir Uyarı Anonsu kullanılabilir:

“Dikkat! Dikkat! Güvenliğiniz için genel tahliye yapılmaktadır ve bina boşaltılmaktadır. Lütfen en yakın çıkış ve yangın merdivenlerini kullanarak binayı terk ediniz, asansörleri kullanmayınız, görevlilere yardımcı olunuz.’’

Genel Uyarı Anosları ise, sigara içilmemesi çöp atılmaması gibi bilgilendirme yapan örneğin metrolarda, peronda beklerken sarı çizgiye yaklaşılmaması gibi güvenlik önlemlerini hatırlatan Uyarı Anonslarıdır.

Uyarı Anonsları kadar önemli bir diğer konu da ikaz alarm işaretleridir. Toplum bu konuda bilgilendirilmeli ve bilinçlendirilmelidir. Hava saldırısı ihtimali olduğunu işaret eden sarı ikaz 3 dakika süreli düz siren sesi ile duyurulur.Hava saldırısı tehlikesi olduğunu işaret eden kırmızı alarm 3 dakika süren yükselip alçalan dalgalı siren sesi ile duyurulur.Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer saldırı tehlikesini işaret eden bu alarm ise 3 dakika süreli kesikli siren sesi ile duyurulur.Tehlike geçti ikazının işareti radyo, televizyon, hoparlör, megafon gibi araçlarla duyurulur. Genel uyarıları içeren bu ikaz alarmları da UyarıAnonsları ile zaman zaman eğitim ve bilinçlerdirme amaçlı duyurulabilmektedir. Uyarı Anonsları, çoğu kurum ve kuruluşta tatbikat amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Örneğin şu şekilde bir uyarı anonsu da sıkça duyulabilecekler arasında yer almaktadır:

“Lütfen Dikkat! Lütfen Dikkat! Bu bir test anonsudur. Yangın alarm sistemleri test edilmektedir. Binanın tahliyesini gerektirecek herhangi bir acil durum söz konusu değildir. Verdiğimiz rahatsızlık sebebi ile özür dileriz.’’

Neden ? Seslendirme Ajansı

Herkesin bir hikayesi var. Belki sayfalar dolusu, belki birkaç satır. Biz; paylaşmak istediğiniz hikayenizi en doğru sesle buluşturuyor , bir bakıma sesli düşünmenize yardımcı oluyoruz. Bu bağlamda, kimi zaman, Markanızın bir mühür kadar etkili olmasını, kimi zaman, yarattığınız bir karakterin şarkılar söylemesini, kimi zaman da sizi arayanların, güçlü bir merhabayla karşılanarak, hakkınızda fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz. İşimiz sadece ses gibi görünsede, bir projenin hayata geçebilmesi için gerekli olan fikir, slogan, senaryo, kurumsal şarkı, marş gibi pek çok creative konuda da hizmet veriyoruz.