JİNGLE REKLAM

Gratis - Jingle Reklam


Kremini - Jingle Reklam


Türkkom - Jingle Reklam


Time Güzel Sanatlar - Jingle Reklam


Netten Satılık- Jingle Reklam


Mobesko - Jingle Reklam


Laviva Çikolaya - Reklam


F. Fidanoğlu İnş. - Jingle Reklam


Nenem ve Ben - Jingle Reklam


Kırmızı Balık - Jingle Reklam


Pekmez & Tahin - Jingle Reklam


Progen - Jingle Reklam


Pınar Vız vız vız - Jingle Reklam


Radyo Medya - Jingle Reklam


Radyo Net - Jingle Reklam


Edding - Jingle Reklam


Radyo Tiyatrosu - Jingle Reklam


Afrikalı Ali - Jingle Reklam


Matine Suare - Jingle Reklam


SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ ?

Örneğin ; İhtiyaç duyduğunuz Jingle Reklam ile ilgili detaylı bilgi almak ister misiniz?

Jingle Reklam Hakkında

Hayatımıza kısa süre içerisinde girmiş olan teknolojik ürünler sayesinde artık her şeyden çok kolay ve çok hızlı şekilde haberdar olmaktayız. Özellikle de alışveriş konusunda piyasada çok hızlı değişimler yaşanmaya başladığından dolayı, alışkanlıklarımız da aynı şekilde hızla değişmeye baladı. Bu değişimlere göz attığımızda ise ilk dikkati çeken ayrıntının online alışverişe yönelme olduğunu görebiliriz. Bunun yanında medyanın ortak olarak büyük bir kitleye hitap ediyor olması ve ürünlerin, hizmetlerin medya aracılığıyla tanıtılıyor olması, teknolojinin de daha fazla kullanılmasına olanak sağlamıştır. Teknoloji dediğimizde reklamlar sayesinde ürünlere ulaşabileceğimiz pek çok seçeneğimiz olduğunu söylemek mümkündür. Akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar, televizyonlar, radyolar bunlara örnek gösterilebilir. Kısacası reklam sektörü, medya, teknolojik gelişmeler ve değişen alışkanlıklarımız birbiriyle bağlantılıdır diyebiliriz.

Teknolojinin Türkiye’de ortalama son 20 yıldır hızla yaygın olarak kullanılmaya başladığını görmekteyiz. Bu hızlı dağılım, firmaların reklama yönelik tercihlerini de aynı hızda değiştirmiştir. Günümüzde Türk ailelerine baktığımızda her ailenin, her evin bir televizyonu bir radyosu olduğunu söyleyebiliriz. Hatta artık +13 yaş grubundaki her bireyin bir akıllı telefonu olduğunu da bilimsel araştırmalar doğrultusunda söylemek mümkündür. Durum böyle olunca insanlara ulaşmak da teknolojinin kullanılması yolundan geçmektedir. Bu nedenle de firmalar jingle reklamları tercih etmektedir. Reklam sektörünün başlıca reklam sunum aracı olan jingle reklamlar, farklı ve profesyonel aşamalardan geçerek insanlara ulaşmaktadır. Bu aşamalara göz attığımızda ise karşımıza önemli dört unsur çıkmaktadır. Müzik, metin, seslendirme ve bu üç unsurun uyumu. Tüm bunların hazırlanmasında farklı alanlarda profesyonel olarak iş yapan insanlar çalışmaktadır. Müzik için müzik ile profesyonel olarak ilgilenen insanlar tercih edilmektedir. Aynı durum metin yazarı ve seslendirme sanatçısı için de geçerlidir. Özellikle seslendirme sanatçısı jingle reklamda ön planda olduğu için firmaların tercih edeceği ses çok önemlidir. İnsanlar tanıdıkları ve güvendikleri ünlü isimlerin seslerini duyduklarında, tanıtılan ürüne veya hizmete de bilinçaltında farklı bir güven duygusu oluşturmaktadırlar. Bu nedenle de özellikle halkın sevdiği isimler reklam seslendirmeleri için tercih sebebi olmaktadırlar. Genel olarak büyük firmaların ürünlerinin veya hizmetlerinin reklamlarını da aklımıza getirdiğimizde, daima tanıdık seslerin kullanıldığını duyabiliriz. Bu durum firmaların reklamlarının başarıya ulaşmasında önemli etkenlerden birisidir. Ancak reklamın başarıya ulaşmasındaki tek önemli etken tabii ki bu değildir. Başarılı bir reklam için yukarıda bahsetmiş olduğumuz unsurların tümünün profesyonel bir şekilde ele alınması gerekmektedir. Jingle reklamda vurgulanması gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Müzik akışıyla vurgulanmak istenen bilgiler uyum içerisinde olmalıdır. Örnekle açıklayacak olursak, bir ürünün jingle reklamında en belirgin özellik, müziğin de en belirgin noktasına yerleştirilmelidir. Seslendirme sanatçısı da bu belirlenen noktada vurgu ve tonlama ile sesini ayarlamalıdır. Böylece tüketiciye ulaşan reklam akılda kalıcı olacak, jingle reklam amacına ulaşacaktır.

Reklam sektörü son yıllarda büyük bir kitleye hitap etmeye başlamıştır. Önceleri -medya insanların hayatına girmemişken- bu denli büyük kitlelere ulaşmak mümkün olmamaktaydı. Ancak günümüzde her evin bir televizyonu, radyosu, bilgisayarının olması, kitlenin gerçekten farkındalık yaratacak kadar büyük olduğunun bir kanıtıdır. Reklam sektörü bu denli büyük kitlelere ulaştığı ve büyüdüğü için aynı zamanda pek çok insanın hayatının değişmesine de olanak sağlamıştır. Gerek reklamda oynayan oyuncular, gerek seslendirme sanatçıları, gerek metin yazarları, gerek prodüksiyonda çalışan insanlar, gerek çekimlerde görev alan set çalışanlarına istihdam imkanı sağlanmış olması, reklam sektörünün binlerce insanın hayatına olumlu yönde etki ettiğinin bir kanıtıdır. Kısacası bu sektör sayesinde ekmeğini kazanan insanların sayısında da gözle görülür bir artış söz konusu olmuştur.

Neden ? Seslendirme Ajansı

Herkesin bir hikayesi var. Belki sayfalar dolusu, belki birkaç satır. Biz; paylaşmak istediğiniz hikayenizi en doğru sesle buluşturuyor , bir bakıma sesli düşünmenize yardımcı oluyoruz. Bu bağlamda, kimi zaman, Markanızın bir mühür kadar etkili olmasını, kimi zaman, yarattığınız bir karakterin şarkılar söylemesini, kimi zaman da sizi arayanların, güçlü bir merhabayla karşılanarak, hakkınızda fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz. İşimiz sadece ses gibi görünsede, bir projenin hayata geçebilmesi için gerekli olan fikir, slogan, senaryo, kurumsal şarkı, marş gibi pek çok creative konuda da hizmet veriyoruz.