ERKEK SESLENDİRMENLERİMİZ

Mazlum KİPER - Erkek Seslendirme


Bahtiyar ENGİN - Erkek Seslendirme


Atilla ŞENDİL - Erkek Seslendirme


Ercan DEMİREL - Erkek Seslendirme


Sinan DİVRİK - Erkek Seslendirme


Tarkan KOÇ - Erkek Seslendirme


Utku KIRDEMİR - Erkek Seslendirme


Sinan TATLI - Erkek Seslendirme


Tansu ÇAĞLAYAN - Erkek Seslendirme


Ceyhun YILMAZ - Erkek Seslendirme


Hakan BOZBEY - Erkek Seslendirme


Rüzgar AKSOY - Erkek Seslendirme


Bora SİVRİ - Erkek Seslendirme


Murat PROSÇİLER - Erkek Seslendirme


Gökhan KARABİNA - Erkek Seslendirme


Fatih ER - Erkek Seslendirme


Uğur KAYABAŞI - Erkek Seslendirme


Berkay ÇAKIR - Erkek Seslendirme


Mehmet ŞELLİ - Erkek Seslendirme


Eren SUNAY - Erkek Seslendirme


Ömer Faruk ÖZTOPRAK - Erkek Seslendirme


SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ ?

Örneğin ; İhtiyaç duyduğunuz Erkek Seslendirme ile ilgili detaylı bilgi almak ister misiniz?

Erkek Seslendirme Hakkında

Bazı sesler vardır duyduğunuz anda işi gücü bırakır dikkat kesilirsiniz. Dünyanın en sıkıcı konusu bile onların sesiyle bünyenizde masal ya da şiir etkisi yaratabilir. Çağrı Filminde Anthony Quinn’in üstlendiği Hz. Hamza rolünü hatırlayınca kulağımızda Agah Hun’un sesi çınlar. İftar dualarının unutulmaz sesidir Nur SUBAŞI. Yeşilçam filmlerinde sık sık seslendirme yapmış olan ve daha çok nayır nolamaz tarzı ile ön plana çıkmış seslendirme sanatçımızdır Abdurrahman PALAY, Ferdi TAYFUR eski Yeşilçam filmlerinde sesiyle kalbimize taht kurmuşken Sadettin ERBİL Erol TAŞ’ın kahkahalarını atmıştır. Taş Devri çizgi dizisinde Fred karakterini hep Gazanfer ÖZCAN’ın sesiyle hatırlarız. Battal Gazi’nin “Savulun Bizans köpekleri” nidalarını hepimiz hatırlarız. Yıllarca Cüneyt Arkın’ın sesi olmuştur Toron KARACAOĞLU. Bir yudum insan denince saygıyla anarız Mümtaz SEVİNÇ’i. Gandalf denince de ceketimizi ilikleyerek yadederiz İstemi BETİL’i. Belgesellerde her anlattığı aklımıza kazınmıştır Kerem YILMAZER’in. Bruce WİLLİS ve Mell GİBSON Alev SEZER’in sesiyle adeta bütünleşmiştir. Uzay Yolu’nda, Mr. Spock karakterine hayat veren Erol AMAÇ’tır. Keloğlan denince dudaklarımızdan Rüştü ASYALI ismi dökülür. Ruck Hudson, Paul Newman gibi aktörlerin unutulmaz sesidir Çetin TEKİNDO, Sylvester Stallone Dustin Hoffman ve Bill Cosby gibi isimleri Sezai AYDIN’ın sesiyle sevmişizdir. Harry Potter’da Hagrid, Yüzüklerin Efendisi’nde Saruman’dır Mazlum KİPER. Desperate Housewives’da Tom Scavo’dur Atilla ŞENDİL, Tomy Lee Jones , Omar Sharif , Jack Nickholson, Morgan Freeman, Richart Harrison, Peter O’toole gibi pek çok aktörün sesi olmuştur Ercan DEMİREL. Avengers İnfinity War filminde Thanos karakterinin, Transformers serisinde ise Optimus Prime karakterinin seslendirmelerini yapmış usta ses Ayhan KAHYA’dır. Tom Cruise’un bütün filmlerindeki sesin sahibi Sungun BABACAN’dır.Çocuklar Duymasın dizisinin meşhur taşfırın erkeği Haluk olarak hatırladığımız Tamer KARADAĞLI Godfather filminde Al Pacino’ya sesiyle hayat vermiştir. Robert De Niro, Jeremy İrons, Danny de Vito, Laurance Fishburne, Wesley Snipes, Eddie Murphy, Anthony Hopkins’e Ali GÜL sesiyle hayat vermiştir. Full House dizisinde Uncle Jesse karakterini konuşarak kalbimize kazınan Yekta KOPAN’dır. Jim Carrey denince akla gelen ilk isim Ziya KÜRKÜT’tür. Ali POYRAZOĞLU, Haluk BİLGİNER, Selçuk YÖNTEM…Ne mutlu bize ki, saymakla bitmeyecek, sesi mühür etkisine sahip seslendirme tarihine adını altın harflerle yazdıran pek çok erkek seslendirme sanatçımız var.


Bu değerli seslerin pek çoğu, dublajın yanı sıra pek çok önemli firmanın da marka sesi olmuştur. Bir markanın kendini hangi sesle anlatacağı bir filmin başrol oyuncusunu kimin canlandıracağı kadar ehemmiyet taşır. Hedef kitle üzerinde oluşturulmak istenen güven duygusu markanızın sesiyle doğru orantılıdır. Markaların özellikle erkek seslendirmenleri tercih etmeleri aslında biraz arz talep meselesi. Örneğin Mercedes otomobillerdeki navigasyon cihazlarında İngilizce’den Çince’ye 15 dilde sürücülere bir kadın sesi rehberlik ediyor. Erkek sesi ise sadece Türkçe’de var. Firmaya bunun nedeni sorulduğunda Mercedes, “Araştırmalarımız, tüm dünyada navigasyonda kadın sesi istenirken, Türk sürücülerin erkek sesi tercih ettiğini gösteriyor” yanıtını vermiştir. Gerçekten de tüm ülkelerde navigasyon sesi bir kadına aitken Türk Mercedes kullanıcıları bu rolün sempatik bir erkek sesinden yapılmasına önem veriyor. Elbette bunun arkasında çeşitli sebepler olabilir ama firma bu isteği göz ardı etmiyor ve bir erkek seslendirmen tercih ediyor.


Reklamlarda, belgesellerde, filmlerde dublajın yani karaktere girerek yapılan seslendirmelerin dışında bir de ‘voive over’ yani dış ses kullanılıyor. Bu dış seslerin büyük bir çoğunluğu ise erkek. Hatta haber bültenlerini, magazin programlarını kadınlar sunsa bile VTR'ler yani bantların seslendirmeleri de genellikle erkeklere aittir. Üstelik bu sadece bizim ülkemize has bir durum değil. Dünyada da dış ses talebini genellikle erkekler karşılıyor. Özellikle reklam sektöründe bas ve kalın erkek sesi kullanmak tüketiciye güven veriyor. Tok bir erkek sesinin inandırıcılık özelliği olduğu kabul ediliyor. Erkek sesler özellikle inşaat, banka, otomotiv, spor, tanıtım, organizasyon gibi belli reklamlarda kullanılıyor. Erkek seslendirmenler markanın hedeflerine ulaşmasını sağlamak için çok önemli bir görev üstleniyorlar. Bir seslendirme ajansı sesiyle markalaşmış bu nedenle seslendirdiği markanın da değerini yükselten erkek seslendirme sanatçılarını ses castında bulundurmanın yanı sıra no name olan ama geleceğin yıldız sesi olma adaylarına da kucak açmalıdır.


Neden ? Seslendirme Ajansı

Herkesin bir hikayesi var. Belki sayfalar dolusu, belki birkaç satır. Biz; paylaşmak istediğiniz hikayenizi en doğru sesle buluşturuyor , bir bakıma sesli düşünmenize yardımcı oluyoruz. Bu bağlamda, kimi zaman, Markanızın bir mühür kadar etkili olmasını, kimi zaman, yarattığınız bir karakterin şarkılar söylemesini, kimi zaman da sizi arayanların, güçlü bir merhabayla karşılanarak, hakkınızda fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz. İşimiz sadece ses gibi görünsede, bir projenin hayata geçebilmesi için gerekli olan fikir, slogan, senaryo, kurumsal şarkı, marş gibi pek çok creative konuda da hizmet veriyoruz.