ÇOCUK SESLENDİRMENLERİMİZ

Yakup Efe GÜLER - Çocuk Seslendirme


Gökçe Yağmur BOZ - Çocuk Seslendirme


Jan ÖZKURT - Çocuk Seslendirme


Zeynep Ada ÖZKURT - Çocuk Seslendirme


Yiğit Erdi GÜLER - Çocuk Seslendirme


Pelin Duru GÜLSÜM - Çocuk Seslendirme


Ada Nisa GÜREL - Çocuk Seslendirme


Elif Ceylin SUNKAR - Çocuk Seslendirme


Meyra ŞİRİN - Çocuk Seslendirme


Simay KARACA - Çocuk Seslendirme


SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ ?

Örneğin ; İhtiyaç duyduğunuz Çocuk Seslendirme ile ilgili detaylı bilgi almak ister misiniz?

Çocuk Seslendirme Hakkında

Çocuk Seslendirme denince şüphesiz ki akla gelen ilk şey çizgi film olmakta. Ülkemizde çizgi film seslendirme alanında devleşmiş pek çok seslendirme sanatçısı bulunmakta. Örneğin Ağaçkakan Woody Wood Pecker’ın sesi Sungun BABACAN, sektöre TRT ile adım atmış değerli erkek seslendirme sanatçılarından biri. 11 yaşında TRT Ankara Radyosu Çocuk Kulübü’ne giren Toprak Sergen’in sesini ise He-Man ve Voltran’da duymuş olabilirsiniz. Pek çok çocuk karaktere sesiyle hayat veren Oya Küçümen’i nasıl unutabiliriz?


Çok başarılı çocuk sesi konuşabilen seslendirme sanatçılarımızı yanı sıra son dönemde çoğu projede gerçek Çocuk Sesi tercih ediliyor. Bu durum da Çocuk Seslendirmen sayısının gün geçtikçe daha çok artmasını sağlıyor. Böylece geleceğin oyuncu ve seslendirme sanatçıları yetişiyor. Gerçek çocuk sesini daha samimi bulan bir kesim olduğunu göz önünde bulundurursak tiyatral yetenekleri yüksek çocukların Çocuk Seslendirmen olarak sektöre adım atmaları ve bu alanda yetiştirilmeye başlanmaları oldukça umut verici. Çok küçük yaşlarda seslendirme ve dublaj yapmaya başlayan pek çok sanatçımız gibi onlarda ileride sektörde önemli bir yer edinecekler.


Son dönemde çocukların sevgilisi haline gelen pek çok karakterin gerçek çocuklar tarafından seslendirilmesinin de çocuk seslendirmen sayısının giderek artmasında büyük payı var. Yerli çizgi filmlerin beğenilmesinin nedenlerinden biri; seslendirmelerin Çocuk Seslendirmenler tarafından yapılması. Niloya adlı çizgi filmin uygulayıcı yapımcısı Ömer ÖZDEMİR’e göre, büyüklerin çocuk karakterlerini seslendirmesi anlaşıldığında inandırıcılığı olmuyor.Ömer Özdemir,büyüklerin çocuk karakteri seslendirdiği zaman anlaşıldığında, inandırıcılığının düşük olduğunu belirterek Çocuk Seslendirmenlerin hem kaliteyi yükselttiğine, hem de çocuklardaki algısının farklı olduğuna inandığını belirtiyor.


Çoğumuzun yakında tanıtığı o karakterlerden Niloya’yı Berrak Nehir AK, Pepee’yi Yağız Alp ŞİMŞEK, Maşa ve Koca Ayı’nın Maşa’sını İdil KÜNER, Leliko’nun Leli’sini Ece SEFERTAŞ, Liko’sunu Başar ŞAHİNYILMAZ, Pepee’nin kardeşi Bebe ve Pisiyi Iraz Elif KIRAÇ seslendiriyor. Dünyaya damgasını vuran Harry Potter karakterini ise ülkemizdeki sesi,12 yaşında dublaj yapmaya başlayan, Oğuzhan AKALIN’dı. Ailemizin bir ferdi gibi sevip benimsediğimiz bu sesleri, doğal olarak bir süre sonra reklam seslendirmelerinde de duymaya başlıyoruz. Çizgi film sektöründeki gelişme beraberinde bir ihtiyacı açığa çıkardı; seslendirme yapacak çocuklar. Türkçe’yi doğru ve anlaşılır konuşma kuralı elbette ki Çocuk Seslendirmenler için de geçerli elbet ama bazı projelerde üstlenilen rol gereği yarım ve bebeksi konuşmalar da izleyici üzerinde o etkili olabilmekte. Bu tarz seslendirmeye de ihtiyaç duyulabilmektedir.


Eğlenirken öğrenen ve tüm bunları izleyiciye ya da dinleyiciye aktarabilen Çocuk Seslendirmelerimiz pedagoji ve seslendirmeyi bünyesinde toplayabilmiş yönetmenlerimizle çalışmaktadırlar. Çocuk Seslendirmenlerle çalışmak yetişkinlerle çalışmaktan biraz daha zaman ve emek gerektirebilmektedir. Çocuk Seslendirmenlerimizle sıkılmadan, yorulmadan ve günlük hayat akışlarını zedelemeden çalışmayı ilke edinmiş ekibimiz. Daha da başarılı işlere imza atabilmek adına onları aynı zamanda eğlencelibir şekilde eğitmektedirler. Çocuk Seslendirmen kadromuz Çizgi Film Seslendirme, Animasyon Film Seslendirme, Reklam Seslendirme gibi alanlarda faaliyet göstermekte olup giderek büyümektedir. Yeni yeteneklere de açık olan ajansımız geleceğin yetişkin seslendirme ve dublaj sanatçılarını yetiştirmenin gururuyla çalışmalarını titizlikle yürütmektedir. Çocuk Seslendirmenlerin ebeveynleri her konuda aydınlatıldıktan ve veli izin belgesi alındıktan sonra fotoğraf kullanılmadan castımıza eklenmiştir.


Neden ? Seslendirme Ajansı

Herkesin bir hikayesi var. Belki sayfalar dolusu, belki birkaç satır. Biz; paylaşmak istediğiniz hikayenizi en doğru sesle buluşturuyor , bir bakıma sesli düşünmenize yardımcı oluyoruz. Bu bağlamda, kimi zaman, Markanızın bir mühür kadar etkili olmasını, kimi zaman, yarattığınız bir karakterin şarkılar söylemesini, kimi zaman da sizi arayanların, güçlü bir merhabayla karşılanarak, hakkınızda fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz. İşimiz sadece ses gibi görünsede, bir projenin hayata geçebilmesi için gerekli olan fikir, slogan, senaryo, kurumsal şarkı, marş gibi pek çok creative konuda da hizmet veriyoruz.