TELEVİZYON REKLAM SESLENDİRMELERİMİZ

Mazlum KİPER - Televizyon Reklamı


Nilgün KARABABA - Televizyon Reklamı


Bahtiyar ENGİN - Televizyon Reklamı


Bedia ENER - Televizyon Reklamı


Atilla ŞENDİL - Televizyon Reklamı


Oya PROSÇİLER - Televizyon Reklamı


Ercan DEMİREL - Televizyon Reklamı


Parla ŞENOL - Televizyon Reklamı


Sinan DİVRİK - Televizyon Reklamı


Oya KÜÇÜMEN - Televizyon Reklamı


Tarkan KOÇ - Televizyon Reklamı


Birtanem CANDANER - Televizyon Rek.


Utku KIRDEMİR - Televizyon Reklamı


Elif ACEHAN - Televizyon Reklamı


Sinan TATLI- Televizyon Reklamı


Zeynep ÖNEN - Televizyon Reklamı


Tansu ÇAĞLAYAN - Televizyon Reklamı


Mehpare DİVRİK - Televizyon Reklamı


Ceyhun YILMAZ - Televizyon Reklamı


Yasemin ŞİŞLİ - Televizyon Reklamı


Mehmet AYANOĞLU - Televizyon Reklamı


Esra BAYCAN - Televizyon Reklamı


Rüzgar AKSOY - Televizyon Reklamı


Göksenin UÇARER - Televizyon Reklamı


Bora SİVRİ - Televizyon Reklamı


Selay TAŞDÖĞEN - Televizyon Reklamı


Murat PROSÇİLER - Televizyon Reklamı


Nilay ARPAÇ - Televizyon Reklamı


Gökhan KARABİNA - Televizyon Reklamı


Aysuda Ülkü ZEREN - Televizyon Reklamı


Fatih ER - Televizyon Reklamı


Nurcihan ERSOY - Televizyon Reklamı


Uğur KAYABAŞI - Televizyon Reklamı


Ebru ŞEN - Televizyon Reklamı


Berkay ÇAKIR - Televizyon Reklamı


Nur PALA - Televizyon Reklamı


Mehmet ŞELLİ - Televizyon Reklamı


Ebru KANDEMİR - Televizyon Reklamı


Hakan BOZBEY - Televizyon Reklamı


Eren SUNAY - Televizyon Reklamı


SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ ?

Örneğin ; İhtiyaç duyduğunuz Televizyon Reklamları Seslendirme ile ilgili detaylı bilgi almak ister misiniz?

Televizyon Reklamları Seslendirme Hakkında

Reklamcılığın ve reklamın tarihçesini hiç meraj ettiniz mi? Bugün hayatımızın her safhasında olan reklamlar acaba ilk ne zaman başladı? Reklam bilinen tarihin ilk dönemlerine dayanmaktadır. Arkeolojistlerin Akdeniz ve çevresindeki ülkelerde gerçekleştirmiş olduğu araştırmalarda ortaya çıkan bulgular çeşitli olayların duyurusunun yapıldığını ortaya koymaktadır. Romalıların gladyatör savaşlarını duyurmak amacıyla duvarları boyadıkları, Fenikelilerin ise mallarına olan ilgiyi artırmak amacıyla geçtikleri güzergahlarda bulunan büyük kayalara çeşitli figürler yaptıkları ortaya çıkmıştır.


Ortaçağda yerel tacirlerin ya da esnafların mallarını duyurmak ve tanıtmak amacıyla tellal ve çığırtkanların kullanıldıkları bilinmektedir. Bu durumda ilk Reklam Seslendirmenin ortaçağa dayandığını söyleyebiliriz. Ancak gerçek anlamda reklamcılık kavramı, 17. yüzyıla kadar kendini göstermemiştir. Bu tarihten sonra Kraliçe Elizabeth döneminde nadiren de olsa gazeteler ve haber kitapları yayımlanmaya başlamıştır. 17. yüzyılın ortalarına doğru tek sayfalık gazetelerin İngiltere’nin büyük kentlerinde düzenli olarak yayımlanmasıyla da yayıncılık daha düzenli bir hal almıştır. Esnaf ve tüccarlar fiyatlar, ürünlerle ilgili olan stok durumları, ithalat ve ihracatla ilgili olarak bilgi sahibi olmaya aynı zamanda 30 Yıl Savaşları hakkındaki gelişmeleri takip etmek isteyen yeni nesil orta-sınıf okuyuculara ulaşmaya ihtiyaç duymuşlardır.


Televizyonla birlikte yazılı olarak yapılan reklamlar ve duyurular görsel ve işitsel hale geçmeye başlamıştır. Tv Reklam filmi çekilmesi ve TV Reklam Seslendirme ile yepyeni bir sektör oluşturmuştur. Televizyonun icat oluşuyla gündelik hayatın vazgeçilmezi haline gelişi arasındaki yıllarda, insanlık bu yeni ‘oyuncağıyla’ o kadar çok deneysel çalışmaya girişti ki, bunların arasında 1941 tarihli ilk TV reklamını atlamamız beklenemez. Reklamın sahibi ise ilk radyo reklamını da 1926 yılında veren, 1875 yılında kurulan lüks saat markası Bulova.


Sabit kamerayla siyah beyaz olarak çekilmiş bu vintage çalışma Amerika’nın tüm eyaletlerini gösteren bir harita üzerine yerleştirilmiş bir Bulova saatini gösteriyor. Kullanılan slogan ise dokuz farklı saat diliminin geçerli olduğu ülkeyi zaman konusunda birleştiren marka imajını vurgulamak istercesine ‘America runs on Bulova time’ olarak seçilmiş. Doğal olarak bu slogan Televizyon Reklam Seslendirme tarihinde de ilk olarak yerini almış. Peki ülkemizde ilk TV Reklam Filmi Televizyon Reklam Seslendirme ne zaman yapılmış? Türkiye ilk Tv Reklamı Televizyonda ilk reklam, 1972 Mart ayından itibaren TRT Ankara Televizyonu'nda yayınlanmaya başladı. İlk reklam filmi markası da Meysu’ydu. Reklam Türkiye’de ne içilir sloganı ile çekilmiştir. İlk Televizyon Reklam Seslendirme de bu slogan olmuştur.


Günümüzde gerek dünyada, gerek ülkemizde TV Reklam Seslendirme alanında birbirinden değerli ve başarılı seslendirmenler bulunmakta. Bu özel sesler hayatın her anında bir şekilde sesleriyle bize merhaba demekteler. En ünlü reklam kampanyaları gezegendeki en tanınmış seslerden bazılarını barındırıyor. Bu sesler mikrofonun arkasındaki ismi bile bilmeden belirli bir reklam kampanyası veya reklamıyla hemen bağlantı kurduğunuz seslerdir. TV Reklam Seslendirme ülkemizde de en az dünyada olduğu kadar başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Markalarla bütünleşen kendisi de marka pek çok Televizyon Reklam Seslendirme sesleriyle hayatımızın vazgeçilmez parçaları olmaya devam etmekteler.


Neden ? Seslendirme Ajansı

Herkesin bir hikayesi var. Belki sayfalar dolusu, belki birkaç satır. Biz; paylaşmak istediğiniz hikayenizi en doğru sesle buluşturuyor , bir bakıma sesli düşünmenize yardımcı oluyoruz. Bu bağlamda, kimi zaman, Markanızın bir mühür kadar etkili olmasını, kimi zaman, yarattığınız bir karakterin şarkılar söylemesini, kimi zaman da sizi arayanların, güçlü bir merhabayla karşılanarak, hakkınızda fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz. İşimiz sadece ses gibi görünsede, bir projenin hayata geçebilmesi için gerekli olan fikir, slogan, senaryo, kurumsal şarkı, marş gibi pek çok creative konuda da hizmet veriyoruz.