SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ ?

Örneğin ; İhtiyaç duyduğunuz Anons Seslendirme ile ilgili detaylı bilgi almak ister misiniz?

Anons Seslendirme

Anons Fransız kökenli olan Anons kelimesi sesli uyarı anlamına gelmektedir. Anonslar hayatımızın her alanında bir şekilde kulaklarımıza çalınmakta ve kimi zaman bizleri bilgilendirmekte, kimi zaman da güvenliğimizi sağlamaktadır. Telefondan toplu taşıma araçlarına kadar çok geniş bir alanda hayatımıza yön veren anonslar yoğun tempomuz içerisinde dağılan dikkatimizi toplar ve gerekli konularda bizi uyarır. Bilgisayar programı ile entegre edilebilen seslendirme ve Anons Seslendirme sistemleri otomatik yayınları belirli zamanlama özellikleri ile seslendirebilir. Bu şekilde topluluğa belli aralıklarla anonsları otomatik olarak geçebilirsiniz. Seslendirme sistemi yangın alarm sistemi ile entegre olarak çalışabilir. Acil bir durumda otomatik olarak devreye girebilir. Bu da yangın büyümeden mekanı terk etmemiz için bize zaman kazandırır.

Anons seslendirmelerinde en dikkat edilmesi gereken husus kesinlikle anons yapılan dilin doğru ve etkili kullanılması gerektiğidir. Hangi konuda olursa olsun verilmek istenen bilgi anlaşılır bir şekilde aktarılmalı bu nedenle Anons Seslendirme yapacak seslerin seçiminde oldukça titiz davranılmalıdır. Anons Seslendirmede genellikle kadın seslendirmenler tercih edilmektedir. İyi ve amacına uygun bir anons seslendirebilmek için öncelikle doğru sesle buluşmak gerekir. Anons yapılacak dil en doğru şekilde telaffuz edilmeli aksan olmamalıdır. Anons Seslendirme yapacak kişinin ses renginin güzel olmasının yanısıra diksiyon, artikülasyon gibi konularda kusursuz olması gerekmektedir. Anons Seslendirmesi kullanıldığı baslica alanları şu şekilde sıralayabiliriz. Belediyeler, Müftülükler / Camiler, Sanayi Siteleri, Askeri Birlikler, Fabrikalar, Tatil Köyleri ve Oteller, Mezarlıklar, Küçük Kasabalar ve Köyler, Limanlar, Üniversiteler, Park ve Yürüyüş Alanları, Otogarlar ve Tren Garları, Pazar Yerleri, Toplantı Salonları, Hastaneler


Kalabalık alanların her daim Anons Seslendirme Sistemine ihtiyacı vardır. Anons Seslendirme sayesinde hedef kitle bilgilendirilir ve güvenliği sağlanmış olur. Gelin birazda işin teknik tarafına göz atalım. Bu sistemler nasıl kurulmaktadır? Temel olarak acil anons ve seslendirme sistemleri şu parçalardan oluşur ; Acil Anons Hoparlörleri, Acil Anons Ampfilikatörleri, Acil Anons Mikseri, Acil Anons ve Seslendirme Mikrofonları, Ses Kontrol Üniteleri, Acil anonsta amaç insanların güvenli bir şekilde ortamdan tahliye edilmesini sağlamaktır. Acil anons sistemlerinin “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” gereğince 200 yataktan fazla kapasiteli tüm otellerde 5000 m2’den büyük yapı inşaat alanı olan veya kullanıcı sayısı 1000 kişiyi aşan tüm yapılarda ve yüksekliği 51.5 m’yi geçen tüm binalarda kullanılması mecburidir. Kurulan sistemler yangın algılama ve alarm otomatik anonslar ve bilgilendirme mesajları önceden programlanarak sisteme verilebilmektedir.

Ülkemizde Anons Sistemleri kurulumu yapan pek çok şirket mevcuttur. Bu sistemlerdeki Anonsları Seslendiren seslendirme sanatçılarının bağlı bulunduğu profesyonel ajanslar bulunmaktadır. Anons Seslendirme yapacak en doğru sesi bu ajanslarla iletişime geçerek bulabilir Anons Seslendirme Sisteminizi hayata geçirebilirsiniz. Anons Seslendirme denince sadece bilgi ve acil durum içerikli anonslar akıla gelmemelidir. Santral Anonsları, IVR Anonsları, Otobüs İçi Anonslar, Tesis İçi Anonslar, Mağaza İçi Anonslar da Anons Seslendirme kategorisine dahil olmakta olup, hepsinin doğru ve etkili bir ses tarafından seslendirilmesi gerekmektedir.

Neden ? Seslendirme Ajansı

Herkesin bir hikayesi var. Belki sayfalar dolusu, belki birkaç satır. Biz; paylaşmak istediğiniz hikayenizi en doğru sesle buluşturuyor , bir bakıma sesli düşünmenize yardımcı oluyoruz. Bu bağlamda, kimi zaman, Markanızın bir mühür kadar etkili olmasını, kimi zaman, yarattığınız bir karakterin şarkılar söylemesini, kimi zaman da sizi arayanların, güçlü bir merhabayla karşılanarak, hakkınızda fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz. İşimiz sadece ses gibi görünsede, bir projenin hayata geçebilmesi için gerekli olan fikir, slogan, senaryo, kurumsal şarkı, marş gibi pek çok creative konuda da hizmet veriyoruz.