SANTRAL ANONS SESLERİ

Emel KARAHİSARLI - Çelik Motor Filo Türkçe - İngilizce Santral Anons Sesleri


Aysuda Ülkü ZEREN - Türkçe - İngilizce Santral Seslendirme


Ebru ŞEN - Hürriyet Gazetesi Türkçe Santral Anons Sesleri


Göksenin UÇARER - Marmara Hastanesi Türkçe-İngilizce Santral Anons Sesleri


Nurcihan ERSOY - Hacettepe Üniversitesi Hastanesi Türkçe Santral Anons Sesleri


Nur PALA - İstanbul Hedefsan Türkçe Santral Anons Sesleri


Cihan CANDEMİR - Fix Medya Türkçe Santral Anons Sesleri


Ebru KANDEMİR - Seratek Türkçe Santral Anons Sesleri


SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ ?

Örneğin ; İhtiyaç duyduğunuz Santral Anons Sesleri ile ilgili detaylı bilgi almak ister misiniz?

Santral Anons Sesleri

Hızla gelişen dünyaya her sektör kendi alanında ayak uydurmaya çalışmaktadır. İş dünyasına baktığımızda her sektörün tek bir ortak noktada toplandığı görebiliriz. Bu ortak nokta da reklam sektörüdür. Günümüzde reklam verilen önemin büyük oranda şirketlerin kar marjlarını etkilediğini söylemek mümkündür. En küçüğünden en büyüğüne tüm işletmeler, kendi bütçelerine uygun reklam çeşitlerini seçerler. Amaçları işletmelerini bir adım öteye taşımaktır. Reklam sayesinde potansiyel tüketiciyi kendilerine, ürünlerine, hizmetlerine çekmeyi amaçlayan firmalar, genelde bu girişimlerinden başarılı sonuçlar elde ederler. Nitekim ne kadar çok insana ulaşılırsa, satış oranında da aynı ya da daha fazla düzeyde artış gözlemlenmektedir. Günümüzde firmaların, şirketlerin ve tüm işletmelerin reklamla beslendiğini söylemek doğru bir çıkarım olacaktır. Bu durumun sonucu olarak da reklam sektörü gün geçtikçe daha da büyümekte ve en çok kazanan sektörler arasına girmeyi başarmaktadır. Reklam sektörünü kendi içinde farklı gruplar altında ele alabiliriz.

Santral seslendirmeleri reklam sektöründeki alt dallardan birisidir. Oldukça büyük potansiyele sahip olan reklam sektörünün bu alt dalı, pek çok farklı alanda hizmet verebilmekte, pek çok işletme grubuna hizmet edebilmektedir. Santral anons seslerini tercih eden işletme gruplarından bazıları, otogarlar, havalimanları gibi insanların yoğun olduğu konaklama alanları, alışveriş merkezleri ya da çağrı merkezleri olarak sıralanabilir. Genel anlamıyla reklam sektörünün bu dalına bakıldığında, aslında kendi içerisinde yeni bir sektör grubu oluşturduğunu söylemek de mümkündür. Santral seslendirmeleri, günümüzde karşımıza neredeyse bulunduğumuz her alanda çıkmaktadır. Alışveriş merkezlerinde bulunan büyük marketlere girdiğimizde pek çok bilgilendirme ya da uyarı anonsu duyarız. Genelde markaların indirimlerini yoğun kalabalığa duyurabilmek için tek bir anons yeterli olabilmektedir. Bu sayede insanlarda ürüne ya da hizmete yönelik farkındalık yaratılmakta, ürün ve/veya hizmetin satış oranlarında artış gözlemlenebilmektedir. Santral anons seslerinin kullanıldığı bir diğer alan ise firmaların, şirketlerin çağrı merkezleridir. Bir ürün veya hizmet hakkında bilgi/ yardım almak istediğimizde genellikle ilk olarak bu ürünün mevcut firmasına ya da kuruluşuna telefon aracılığıyla ulaşmayı deneriz. Karşımıza öncelikle mevcut bir kayıt çıkar. Müzik ve ardından seslendirme yapan bir sekreterin sesini duyarız. Santral anons sesleri olarak adlandırdığımız bu sesler sayesinde müşteri temsilcisine bağlanmak zorunda kalmadan yalnızca yönlendirilen tuşlamalarla birlikte istediğimiz bilgiye kolaylıkla ulaşabiliriz. Kullanılan bir diğer anons alanı ise konaklama yerleridir. Otobüs, tren, uçak veya benzeri ulaşım araçlarını kullanacağımız zamanlarda bu ulaşım araçlarının kalkış yeri olan konaklama alanlarında çeşitli anonslar duyarız. Bu anonslar insanların ulaşım araçlarında zamanında yerlerini almalarını sağlamaktadır. Ya da bu konaklama yerlerinde yaşanan geç kalma gibi olumsuz durumların önüne geçmektedir. Santral anons sesleri sayesinde aslında genel anlamıyla bir düzen oluşturulmaktadır. Bu düzene de herkes kolaylıkla uyum sağlamakta ve olası yaşanacak problemlerin önüne profesyonel bir çalışma performansıyla geçilmektedir. Santral anons sesleri, yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi hem seslendirmeyi hem de seslendirmenin arkasındaki fon müziğini kapsamaktadır. Fon müzikleri genelde dinlendirici etkiye sahip, dingin müzikler arasından seçilmektedir. Bu müzikler sayesinde insanlar rahatlama hissini yaşamakta, ardından bir uyarı ya da bilgilendirme geleceğini anımsamaktadırlar. Böylece anonsa dikkat çekildikten sonra, anons amacına daha etkili bir şekilde ulaşmaktadır.

Santral anons sesleri reklam ajansları tarafından hazırlanmaktadır. Profesyonel seslendirme sanatçıları bu işi meslek edindikten sonra kusursuz işler ortaya çıkarmaktadırlar. Profesyonelleşene kadar da pek çok farklı eğitim almakta, bu eğitimler üzerinde ciddi çalışmalar yaparak ortaya mükemmel bir performans çıkarmayı amaçlamaktadırlar.

Neden ? Seslendirme Ajansı

Herkesin bir hikayesi var. Belki sayfalar dolusu, belki birkaç satır. Biz; paylaşmak istediğiniz hikayenizi en doğru sesle buluşturuyor , bir bakıma sesli düşünmenize yardımcı oluyoruz. Bu bağlamda, kimi zaman, Markanızın bir mühür kadar etkili olmasını, kimi zaman, yarattığınız bir karakterin şarkılar söylemesini, kimi zaman da sizi arayanların, güçlü bir merhabayla karşılanarak, hakkınızda fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz. İşimiz sadece ses gibi görünsede, bir projenin hayata geçebilmesi için gerekli olan fikir, slogan, senaryo, kurumsal şarkı, marş gibi pek çok creative konuda da hizmet veriyoruz.