ŞARKILI JİNGLE

Gratis - Şarkılı Jingle


Kremini - Şarkılı Jingle


Türkkom - Şarkılı Jingle


Time Güzel Sanatlar - Şarkılı Jingle


Netten Satılık- Şarkılı Jingle


Mobesko - Şarkılı Jingle


Laviva Çikolaya - Şarkılı Jingle


F. Fidanoğlu İnş. - Şarkılı Jingle


Nenem ve Ben - Şarkılı Jingle


Kırmızı Balık - Şarkılı Jingle


Pekmez & Tahin - Şarkılı Jingle


Progen - Şarkılı Jingle


Pınar Vız vız vız - Şarkılı Jingle


Radyo Medya - Şarkılı Jingle


Radyo Net - Şarkılı Jingle


Edding - Şarkılı Jingle


Radyo Tiyatrosu - Şarkılı Jingle


Afrikalı Ali - Şarkılı Jingle


Matine Suare - Şarkılı Jingle


SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ ?

Örneğin ; İhtiyaç duyduğunuz Şarkılı Jingle ile ilgili detaylı bilgi almak ister misiniz?

Şarkılı Jingle Hakkında

Dünyanın her noktasında artık internet aktif olarak kullanılmaktadır. İnsanların hayatları da internet sayesinde pek çok farklı açıdan dolaylı olarak olumlu yönde etkilenmektedir. Bu durum yalnızca bireysel hayatları değil, toplumsal unsurları da etkilemektedir. İnsanların olaylara bakış açıları, toplumların üretime ve tüketime yönelik ilgi ve ihtiyaçları ve dolaylı olarak üreticilerin yani firmaların, işletmelerin insanlara ulaşma biçimleri değişime uğramaktadır. Bu değişim genel olarak tüm sektörlerde de farklı şekillerde gelişmeler yaşanmasına olanak sağlamaktadır. Reklam sektörü de değişime uğrayan sektörlerden birisidir. Tabii ki bu değişimlerin ve gelişmelerin teknolojinin, internetin hızla yayılmasıyla da yakından ilişkisi bulunmaktadır. İnsanların ilgi ve ihtiyaçları değiştikçe, onlara ulaşma yöntemlerinde de değişim yaşanmakta, insanların ilgi ve ihtiyaçlarına yönelik hizmet verilmeye çalışılmaktadır. Nitekim insanlara reklam aracılığı ile ulaşmak demek, firmaların kar oranlarında artış gözlemlenmesi anlamına da gelmektedir.

Reklam sektöründe en yaygın reklam biçimi, televizyonlara verilen reklamlardır. İnsan zekası ne kadar çok duyu organını bir anda kullanırsa, öğrenme oranı da aynı düzeyde artar ya da azalır. Reklam sektöründe özellikle televizyon dünyasının yaygın olarak tercih edilmesinin sebebi de hem görsel hem de işitsel olarak algıların açık olmasıdır. Şarkılı jinglelar da bu nedenle özellikle televizyonlarda yayınlanmaktadır. Ancak şarkılı jingleların yayın alanlarına baktığımızda televizyon ile kısıtlı kalmadığını da görebiliriz. Gün içerisinde ortalama 25 milyon dinleyici sayısına sahip olan radyolarda da şarkılı jinglelara sıklıkla rastlamaktayız. Radyoların televizyonlara oranla reklam açısından daha alt düzeyde kalmış olmasının sebebi, yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi algının duyu organlarıyla doğrudan ilişki olmasıdır. Televizyonda hem görsel hem işitsel olarak açık olan algı, radyoda yalnızca işitsel olarak açık kalmaktadır. Bu durum da öğrenmeyi olumsuz yönde etkilemektedir. Şarkılı jingle oluşturulurken özellikle görsellik oldukça önemlidir. Ancak bunun yanında önemli olan farklı ayrıntılar da bulunmaktadır. Şarkılı jingle hazırlanırken müzik, metin, seslendirme gibi tüm ayrıntılar jingleın kalitesini önemli oranda etkilemektedir. Ayrıntılı olarak bir şarkılı jingle'da önemli unsurlar nelerdir bunları inceleyelim. Şarkılı jingle için öncelikle metin hazırlanması gerekir. Metin hazırlığı firmaların tüketiciye sunacağı ürünle alakalı olarak yapılır. Örneğin X markasının A ürününün tanıtımı yapılacağı zaman, metin içerisinde A markasının önemli noktalarının bilgileri yer almalıdır. Bu bilgiler sayesinde tüketici A ürününün özelliklerini, nasıl bir ürün olduğunu kavrayacaktır. Metin yazısından sonra görsellik ön plana çıkmaktadır. Görsellik unsurunda ise hem A ürünü hem de X markasının vurgulayıcı fotoğrafları jingle içerisinde yer almalıdır. İnsanların akıllarında kalacak fotoğraf kareleri sayesinde ürünün satış oranı önemli miktarda etkilenecektir. Tüketici alışveriş sırasında ürünü gördüğünde aklından X markasının reklamı geçecektir. Merak algısından dolayı da ürünü mutlaka deneyecektir. Görsellik sonrasında dikkat edilmesi gereken bir diğer ayrıntı da metne, ürüne, markaya uygun müzik seçimidir. Genelde markalar için akılda kalıcı ve sürekli tekrar eden melodiler kullanılır. Bir süre sonra potansiyel tüketiciler tarafından reklam müziği bilinçaltına yerleştirilir ve görselle birleştiğinde müzik farkında olmadan beyinde tekrar edilmeye başlanır. Metin yazısı ise müziğin birleşimi de şarkılı jingleda dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır. Seslendirme sanatçısı seslendirmeyi nerede, ne zaman, müziğin hangi noktasında okuyacağını ayrıntılı olarak bilmelidir. Tüm bu ayrıntılar kusursuz bir şekilde tamamlandığında ise ortaya mükemmel bir reklam filmi, şarkılı jingle çıkmaktadır.

Şarkılı jingle işlerini üstlenen reklam firmaları, reklamın türüne, uzunluğuna, seçilen seslendirme sanatçısının adının bilinmesi gibi kriterlere bakarak fiyat belirlemekte, firmayla anlaşma sağlamaktadır.

Neden ? Seslendirme Ajansı

Herkesin bir hikayesi var. Belki sayfalar dolusu, belki birkaç satır. Biz; paylaşmak istediğiniz hikayenizi en doğru sesle buluşturuyor , bir bakıma sesli düşünmenize yardımcı oluyoruz. Bu bağlamda, kimi zaman, Markanızın bir mühür kadar etkili olmasını, kimi zaman, yarattığınız bir karakterin şarkılar söylemesini, kimi zaman da sizi arayanların, güçlü bir merhabayla karşılanarak, hakkınızda fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz. İşimiz sadece ses gibi görünsede, bir projenin hayata geçebilmesi için gerekli olan fikir, slogan, senaryo, kurumsal şarkı, marş gibi pek çok creative konuda da hizmet veriyoruz.